V torek, 18. 2. 2020 dopoldne so nas v enoti Murgle obiskali kurenti. Bilo je glasno in doneče! Pridružili so se nam tudi nekateri starši in stari starši.

Skupaj smo odganjali (milo) zimo in odprli vrata igrivi, zeleni pomladi!

Wikipedia o kurentih piše takole:

Kurent (tudi korant) je značilni pustni lik s PtujaDravskega polja in okolice, v pustnem času nastopajo na tradicionalnem kurentovanju. Po izročilu s poskakovanjem kurenti s hudim truščem (zvonjenjem) iz dežele odganjajo zimo in zlo, vanjo pa kličejo pomlad ter dobro letino. Kurent ima na sebi ovčjo kožo, okrog pasu pripete zvonce, na glavi ima masko (iz ust mu moli dolg jezik, na vrhu pa ima rogove, okrašene s pisanimi trakovi), na nogah pa gamaše. Poznamo dve vrsti kurentov, pernatega markovskega in rogatega haloškega. Zraven njega pa po navadi hodi vrag ali hudič.

Včasih v rokah nosi tudi ježevko- palico, ki je na koncu ovita z bodičasto ježevo kožo in klešče-v katere naj bi ujel dekle (ki mu je všeč).