Najstarejši otroci vrtca Kolezija smo se odpravili na letovanje v Pacug, kjer nas je pričakalo sončno vreme. Morje je prijetno osvežujoče zato smo si nadeli rokavčke in zaplavali. Na plaži smo uživali tudi v igri s kanglicami, zalivalkami, ladjicami, lopatkami in vodnimi mlinčki. Naše gibalne spretnosti smo preizkušali na različnih igriščih. Strme klance smo premagovali na pohodu proti Fiesi in nazaj. Po kosilu smo se sladkali s sladoledom. Ves čas pa smo bili v pričakovanju obiska gusarjev. Ker jih ni bilo, smo izdelali gusarsko zastavo in jo izobesili na plaži. Opazil nas je gusarski pismonoša in nam dostavil njihovo pismo v steklenici. Sporočili so nam, da jim je neurje preprečilo njihov obisk ter nas usmerili k zakladu, ki so ga skrili za nas. Našli smo ga in bili navdušeni, da so kljub nevšečnostim z neurjem mislili na nas. Preživljamo čudovit teden, ki pa ga še ni konec. Tu se imamo res lepo.

Otroci iz skupin Kolezija: B4 in Murgle: Kužki ter Zajčki